Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Sitcom od Marvela i ABC – Damage Control

Ogłoszono, że Marvel we współpracy ze stacją ABC przygotują serial komediowy na podstawie serii komiksów „Damage Control”.

Projekt zakłada powstanie półgodzinnego serialu komediowego, a stacja ABC zamówiła już odcinek pilotowy. Za serial i jego scenariusz odpowiadać będzie Ben Karlin, producent który ma na swoim koncie takie programy jak „The Daily Show”, „Modern Family” czy „Colbert Report”. Na stanowisko producentów wykonawczych wybrano Davida Minera („Rockefeller Plaza 30”, „Brooklyn 9-9”) i Jepha Loeba („Herosi”, „Daredevil”).

Fabuła „Damage Control” skupi się na przepracowanych, niedocenianych i słabo opłacanych „sprzątaczach” z uniwersum Marvela. Zadaniem tej ekipy jest usuwanie wszelakich szkód wyrządzonych przez superbohaterów – twoje wesele zostało zrujnowane przez potyczkę herosów? Chcesz uzyskać odszkodowanie za straty moralne i fizyczne w wyniku ich działań? Od tych zadań są właśnie członkowie „Damage Control”. Serial będzie opowieścią o ich codziennej żmudnej pracy: nieocenionej dla zachowania ładu i porządku, choć na co dzień niedostrzeganej i niedocenianej.

„Damage Control” będzie już kolejnym projektem przy którym ABC współpracuje z Marvelem. Wcześniej stacja podjęła się realizacji dwóch innych seriali z uniwersum Marvela: „Agentów T.A.R.C.Z.Y” oraz „Agentki Carter”. Natomiast w fazie przygotowań znajduje się kolejny projekt, będący spin-offem „Agentów T.A.R.C.Z.Y”, zatytułowany „Marvel’s Most Wanted”. Opowie on historię Mockingbird i Lance’a Huntera.

Jak na razie nie poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących potencjalnej obsady „Damage Control”. Nie znamy także dokładnej daty debiutu serialu, choć wstępnie jest on planowany na sezon 2016/2017.