Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Skrein wypowiedział się na temat swojego odejścia z obsady Hellboya

Ed Skrein postanowił porzucić nowego “Hellboya” wskutek bardzo niepochlebnych reakcji widzów na obsadzenie go w roli azjatyckiego bohatera. Znany z “Deadpoola” aktor zamieścił w mediach społecznościowych oficjalne oświadczenie dotyczące jego decyzji.

To oczywiste, że prezentacja postaci w sposób adekwatny kulturalnie ma dla ludzi wielkie znaczenie, a zaniedbywanie tej odpowiedzialności mogłoby prowadzić do przykrej tendencji zanikania głosów mniejszości etnicznych we wszelakich obliczach sztuki. Czuję, że ważnym jest to uszanować. Z tego też powodu zdecydowałem się oddać tę rolę komuś bardziej odpowiedniemu. Reprezentowanie różnorodności etnicznej jest ważne, dla mnie w szczególności, jako że mam dość zróżnicowane korzenie. W ciężkich czasach musimy podejmować właściwe moralnie decyzje i oddawać głos zamkniętym środowiskom. Mam nadzieję, że pewnego dnia tego typu dyskusje nie będą potrzebne i wszędzie będzie po równo reprezentantów wszelkich środowisk. – napisał aktor.

Studio Lionsgate skomentowało decyzję aktora:

Ed był bardzo stanowczy w swoim postanowieniu. Bardzo wspieramy jego altruistyczną decyzję. Nie było naszym zamiarem, by narazić autentyczność i etniczność produkcji. Będziemy próbować obsadzić w rzeczonej roli aktora bardziej zbliżonego do oryginalnej postaci.

Zdjęcia do produkcji rozpoczną się w październiku. W roli głównej zobaczymy Davida Harboura, a Neil Marshall stanie za kamerą. W obsadzie znaleźli się także Ian McShane i Milla Jovovich.