Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Smętarz dla zwierzaków dostaje sequel!

Studio Paramount zamówiło sequel horroru “Smętarz dla zwierzaków” (2019) opartego o powieść Stephena Kinga pod tym samym tytułem. Poznaliśmy też nazwiska filmowców odpowiedzialnych za produkcję.

Pierwsze informacje o planach powrotu Paramount do „Smętarza dla zwierzaków” pojawiły się w lutym 2021 roku. Wówczas wytwórnia przymierzała się do realizacji prequela widowiska, który miał przedstawić genezę przeklętego cmentarza, którego ziemia ma siłę przywracania martwych stworzeń do życia.

Nie wiadomo jednak czy ten wątek zostanie rozwinięty przez autorkę scenariusza projektu sequela – Lindsey Beer, która zadebiutuje dodatkowo na stanowisku reżyserki. Beer jest autorką fabuł takich produkcji jak „Chaos walking” czy „Sierra Burgess jest przegrywem”. Producentami „Smętarza 2” będą Lorenzo di Bonaventura i Mark Vahradian. Film powstanie z przeznaczeniem na serwisstreamingowy Paramount+.

Oficjalny opis filmu „Pet Sematary” z 2019 w reżyserii duetu Kevin KolschiDennisWidmyer:

Dr Louis Creed (Jason Clarke), po przeprowadzce z żoną (AmySeimetz) i ich dwojgiem małych dzieci z Bostonu do wiejskiego Maine, odkrywa ukryte głęboko w lesie dziwne, tajemnicze cmentarzysko. Kiedy w rodzinie dochodzi do tragedii, Louis zwraca się z prośbą o pomoc do swego nieco dziwacznego sąsiada (John Lithgow). Ich wspólne odkrycie będzie miało przerażające konsekwencje.