Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Snyder planował zabić Batmana

 

W mediach pojawiły się informacje dotyczące kształtu, jaki mogło przybrać DCEU pod wodzą Zacka Snydera. Snyder pracował nad podwalinami i pierwszymi filmami z DCEU, a ostatnio dowiedzieliśmy się, że w jego planach była realizacja 5-częściowej historii, w której mieliśmy zobaczyć na wielkim ekranie śmierć Batmana. Mroczny Rycerz miał być jedną z ofiar Darkseida.

Filmowiec oficjalnie nie ujawnił swoich projektów i pomysłów, jakie miał na DCEU. Jednak artysta koncepcyjny i twórca animacji Jay Oliva zdradził, że Snyder miał wizję filmowego uniwersum DC, w którym wydarzenia i bohaterowie zostają ujęci w 5 produkcjach. Ostatecznie udało mu się zrealizować tylko trzy: “Człowieka ze stali”, “Batmana v Supermana: Świt sprawiedliwości” i “Ligę Sprawiedliwości”, którą ukończył Joss Whedon.

Jeden z fanów twórczości Snydera podzielił się w mediach społecznościowych grafiką ukazującą Supermana trzymającego na rękach martwego Batmana. W komentarzu wspomniał, że ta sytuacja mogła mieć miejsce w planowanej przez Snydera serii filmów. Odpowiedzi pod postem udzielił sam główny zainteresowany – Zack Snyder, potwierdzając przypuszczenia fana.

Wspomniana wcześniej grafika pochodzi z komiksu “Final Crisis #6”, a na wielkim ekranie mieliśmy zobaczyć podobny obraz w planowanej przez Snydera “Lidze Sprawiedliwości 2”. Niestety nie wiemy w jakim kierunku podążą obecni twórcy DCEU.