Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Solowy film Morbiusa następny na liście Sony

Wytwórnia Sony przymierza się do realizacji kolejnego po „Venomie” filmu ze spiderverse. Będzie to „Morbius the Living Vampire”, którego gwiazdą jest Jared Leto.

Producentami „Morbius the Living Vampire” zostali Matt Tolmach i Avi Arad, którzy uważają, że Leto jest idealnym kandydatem do tytułowej roli. Zdradzili, że aktor w produkcji Marvela będzie stosować podobne techniki, które opracował na potrzeby kreacji Jokera w „Legionie samobójców” od DC i Warner Bros.

Widowisko „Morbius” wyreżyseruje Daniel Espinosa („Life”) na podstawie scenariusza stworzonego przez duet odpowiedzialny za serial Netflixa „Zagubieni w kosmosie” – Burk Sharpless i Matt Sazama.

Głównym bohaterem filmu, podobnie jak w komiksowym pierwowzorze, jest dr Michael Morbius, którego historia potoczy się podobnie. Próbując się uleczyć spowoduje u siebie przemianę w żywego wampira. Łaknienie ludzkiej krwi będzie w nim wzbudzać obrzydzenie do samego siebie, wstyd i wyrzuty sumienia. Postanawia więc żerować jedynie na kryminalistach.