Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Solowym filmem Obi-Wana Kenobiego zajmie się George Lucas

Wielkie zaskoczenie, ale jednak jak najbardziej pozytywne! Wiele wskazuje na to, że w Irlandii już wkrótce rozpoczną się prace nad spin-offem „Gwiezdnych wojen”, który skupi się na postaci Obi-Wana Kenobiego. A kto za tym stoi? Nikt inny jak sam George Lucas!


Co więcej, informacja ta wypłynęła z nieoczekiwanego źródła. Brytyjski polityk Boris Johnson, podczas swojej piątkowej przemowy na konferencji DUP wyjawił, że Lucas już planuje kręcenie tego filmu w Irlandii:

Mamy więcej nagród Nobla z jednej uczelni w Cambridge niż Rosja i Chiny razem wzięte. Mamy zdecydowanie najbardziej dynamiczną i kreatywną kulturę, a także rozbudowane media. Jaki film był najlepszy w zeszłym roku? Gwiezdne Wojny, a gdzie Lucas proponuje nakręcić film o Obi-Wanie Keonobim? W Północnej Irlandii.

Zdecydowanie jego wypowiedź nie przeszła bez echa, chociaż niedawno ogłoszono, że prace nad filmem są wstrzymane. Lucas jednak na pewno jest chętny ruszyć z nimi najszybciej jak się da. Obecnie trwają prace nad „Star Wars: Episode IX”, którego premiera jest zapowiedziana na 20 grudnia 2019 roku.