Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Sony Pictures rozszerza uniwersum Spider-Mana

W zeszłym tygodniu wytwórnia ogłosiła datę premiery filmu „Venom”, a teraz portal Hollywood Reporter donosi, że w planach Sony znajduje się kolejna produkcja osadzona w świecie Człowieka-Pająka. Ma nią być projekt „Silver Sable and Black Cat”.

Podobno prace nad filmem są już na zaawansowanym etapie, a z informacji portalu wynika, że zdjęcia do „Silver Sable and Black Cat” mają wystartować już jesienią. Film jest projektem, który do tej pory funkcjonował pod nazwą „secret female spinoff Project”. Wstępną wersję scenariusza napisała Lisa Joy („Gdzie pachną stokrotki”, „Westworld”), a poprawki naniesie Chris Yost („Thor: Mroczny świat”, „Thor: Ragnarok).

„Silver Sable and Black Cat” ma nie być bezpośrednio powiązany z nadchodzącym „Spider-Man: Homecoming”, który powstał we współpracy Sony Pictures i Marvel Studios. Zarówno animowany Spider-Man, tak i „Venom” oraz „Silver Sable and Black Cat” będą odrębnymi, samodzielnymi widowiskami od Sony.

Silver Sable nie pojawiła się do tej pory w aktorskich filmach ze Spider-Manem. Jej postać stworzyli w 1985 roku Tom DeFalco i Ron Frenz. Pochodzi z fikcyjnego państwa Symkaria i jest wyszkolonym najemnikiem, a jej celami są zbrodniarze wojenni. Ma powiązania z firmą Silver Sable International i jest odpowiedzialna za powołanie drużyny Wild Pack, której została dowódcą.

silver sable

Felicia Hardy aka Black Cat natomiast pojawiła się na kartach komiksów w 1979 roku, a jej twórcami są Marv Wolfman i Keith Pollard. Na wielkim ekranie sportretowała ją Felicity Jones w „Niesamowitym Spider-Manie 2”. Black Cat jest ekspertką od włamań, a oprócz supermiły, szybkości i umiejętności widzenia w ciemności, posiada moc przynoszącą pecha osobom w jej otoczeniu. Przez pewien czas romansowała ze Spider-Manem.

black cat

Jak na razie poznaliśmy jedynie datę premiery „Venoa” (5 października 2018 roku). Nie wiadomo kiedy zadebiutuje „Silver Sable and Black Cat” i kto stanie za kamerą produkcji. Podobnie nie pojawiły się jeszcze żadne informacje odnośnie obsady widowiska.