Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Sony zainteresowane ekranizacją kolejnego komiksu Marvela

Z informacji, do których nieoficjalnie dotarł Jeff Sneider z The Tracking Board. Dziennikarz zdradził, że Sony Pictures zamierza powierzyć reżyserię „Nightwatch” Spike’owi Lee.

W programie „Meet the Movie Press” Jeff Sneider zapowiedział, że wytwórnia pracuje nad filmem zatytułowanym „Nightwatch” i chce, by obraz wyreżyserował dla nich Spike Lee. Twórca nie ma jeszcze na koncie żadnego filmu komiksowego, ale być może będzie współpracował z Edwardem Ricourtem, który ma już pewne doświadczenie w pracy nad projektami z uniwersum Marvela – pracował nad „Jessica Jones” dla Netflixa. Ricourt już pisze scenariusz dla „Nightwatch”.

Nightwatch jest bohaterem, który zadebiutował w 1992 roku w komiksie „Web of Spider-Man”. To postać uwięziona w pętli czasowej. Nightwatch narodził się, kiedy odkrył, że jego ciało umiera. Posiada zdolność podróży w czasie, dzięki czemu wszedł w posiadanie kostiumu z przyszłości, który jest obdarzony swego rodzaju świadomością, a właścicielowi zapewnia m.in. nadludzką sprawność fizyczną i zdolność latania.

Sony Pictures nie potwierdza oficjalnie tych informacji.

Nightwatch Kevin Trench