Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Spawn zawita na Netflix?

To niewykluczone! W ostatnim wywiadzie, jakiego udzielił reżyser i scenarzysta produkcji Todd McFarlane, zdradził, że nie miałby nic przeciwko temu, by film trafił do oferty platformy.

Todd McFarlane – reżyser, scenarzysta oraz producent nowego “Spawna”, tak mówi o potencjalnej współpracy z Netflixem:

Uważam, że świat się zmienia na naszych oczach. A wraz z nim sposób konsumowania rozrywki, w tym filmów. Pewnego dnia może być tak, że naciśniemy klawisz na komputerze i dostaniemy nowe “Gwiezdne Wojny” bez konieczności wychodzenia do kina. Pragnę, by ludzie zobaczyli mój film. Bez względu na to, na jakim urządzeniu, niezależnie od sposobu dystrybucji. Nie zamierzam wiązać się z tylko jednym modelem dystrybucji, który może okazać się nie aż tak skuteczny czy istotny, bo “wcześniej to działało, bo wcześniej tak robiono”. Jestem gotów do rozmów ze wszystkimi. – podkreśla filmowiec.

Jeremy Renner zagra główną rolę w “Spawn”, bowiem film nie przedstawi genezy tytułowej postaci i nie będzie klasycznym kinem superbohaterskim. Głównym bohaterem filmu będzie policjant, detektyw Twitch Williams, a sam Spawn będzie postacią w tle. Angaż do roli Spawna otrzymał w maju Jamie Foxx („Baby Driver”, „Django”, „Prawo zemsty”).

Twórcą widowiska, jego scenarzystą i reżyserem jest Todd McFarlane – autor komiksowego pierwowzoru. Film powstanie dla Blumhouse, a twórcy planują całą trylogię filmową poświęconą Spawnowi.

Czy według Was debiut produkcji na Netflix to dobre rozwiązanie dla “Spawna”?