Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Specjalny pokaz kinowy Sherlocka!

 

„Dr John Watson spotyka Sherlocka Holmesa” Brzmi znajomo? Teraz i Wy będziecie mogli spotkać najsłynniejszego brytyjskiego detektywa i jego najlepszego przyjaciela na dużym ekranie!

Już 7 stycznia 2016 roku (czwartek), dzięki stacji BBC Brit i Best Film fani „Sherlocka” będą mieli szansę uczestniczyć w specjalnym wydarzeniu. Sherlock po raz pierwszy trafi na ekrany kin, a zdobywcy nagród Emmy Benedict Cumberbatch i Martin Freeman zadebiutują w swoich kultowych rolach jako Sherlock Holmes i Dr Watson na dużym ekranie.

Co by było, gdybyśmy przenieśli się ze współczesności do późnej epoki wiktoriańskiej? Wyobraźcie sobie, że najsłynniejszy detektyw na świecie i jego najlepszy przyjaciel mieszkają na Baker Street w epoce parowozów, stylowych dorożek, cylindrów i surdutów. Poznajcie Sherlocka w roku 1895!

Akcja odcinka świątecznego toczyć się będzie w XIX wieku, ponieważ jak powiedział Mark Gatiss, producent serialu, twórcy pragnęli chociaż raz zobaczyć Sherlocka i Watsona w odpowiednich do oryginalnej epoki strojach. Obok Cumberbatcha i Freemana zobaczymy również m.in. Ruperta Gravesa, Unę Stubbs, Louise Brealey i Amandę Abbington.

Oprócz tego, widzowie będą mieli okazję zobaczyć 20-minutowy materiał zakulisowy odcinka oraz mają zapewnioną… wycieczkę po Baker Street 221B ze współscenarzystą i producentem wykonawczym Stevenem Moffatem!

Pełnometrażowy film fabularny z bohaterami kultowego serialu BBC „Sherlock” zatytułowany „Sherlock i upiorna panna młoda” zostanie pokazany w polskich kinach tylko raz, w ramach specjalnego wydarzenia, które odbędzie się już 7 stycznia. Scenariusz odcinka świątecznego napisaliSteven Moffat i Mark Gatiss, a reżyserią zajął się Douglas Mackinnon.

A poniżej prezentujemy zwiastun świątecznego epizodu „Sherlocka”!

Źródło: Sherlock w kinach