Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Spektakularny sukces Disneya w box office

Wytwórnia Disneya zapisała się na kartach historii światowego box office’u. W tym tygodniu globalne wpływy przekroczyły pięć miliardów dolarów. I jest to zarazem trzeci rok z rzędu, w którym produkcje przynoszą studiu tak ogromne zyski.

Disney jest jedyną wytwórnią, która może się pochwalić tak znakomitym wynikiem w box office. Do 29 listopada wpływy Disneya wyniosły 5 003,1 mln dolarów, w tym kwota 1 763,3 mln pochodzi z rodzimego rynku. Resztę – 3 239,8 mln, stanowią wpływy z kin zza granicy. A Disney ma jeszcze jedną wielką premierę przed sobą. Chodzi oczywiście o „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”, które z pewnością przyniosą wytwórni grube miliony.

W tym roku najbardziej dochodowym filmem Disneya jest baśniowe widowisko „”Piękna i Bestia”, które globalnie zarobiło dla studia 1,26 mld dolarów. Granicę 800 mln dolarów przekroczyły jeszcze dwa inne filmy – widowiska Marvela: „Strażnicy Galaktyki vol. 2” (863,8 mln) i „Thor: Ragnarok”, który w dniu dzisiejszym ma na swoim koncie kwotę 798,39 mln, a próg 800 mln osiągnie na dniach.