Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Spider-Man: Daleko od domu – plakat IMAX

Marvel Studios opublikowało kolejny plakat do filmu “Spider-Man: Daleko od domu” – tym razem dedykowany dla kin wykorzystujących technologię IMAX.

Sam plakat pokazuje dwa warianty kostiumu Spider-Mana – czarny (szpiegowski?) i tradycyjny – które zobaczymy w filmie. Oprócz tego widać na nim także Nicka Fury’ego oraz Mysterio. W tle zaś dostrzec można nawiązania do ikonicznych miejsc w Europie – w większości pojawią się one w obrazie (np. Londyn czy Wenecja), ale co do niektórych jeszcze nie mamy pewności.

W obsadzie filmu pojawią się: Tom Holland w roli tytułowego superbohatera z sąsiedztwa, Zendaya, która wcieli się w „MJ”, a Jacob Batalon powróci jako Ned. Nie zabraknie też Marisy Tomei jako ciotki May, Jake Gyllenhaal sportretuje z kolei Quentina Becka alias Mysterio, Samuel L. Jackson zagra Nika Fury’ego, natomiast Cobie Smulders odtworzy Marię Hill.

„Spider-Man: Daleko od domu” wyreżyserował Jon Watts, a scenariusz został napisany przez Chrisa McKennę i Erika Sommersa. Światowa premiera ma mieć miejsce 2 lipca, do polskich kin pajęczak zawita 5 lipca.

Peter Parker powraca w kolejnym rozdziale serii “Spider-Man”. Młody superbohater postanawia wybrać się wraz z przyjaciółmi na Stary Kontynent, gdzie zamierza nieco odpocząć od sąsiedzkich zmagań z bezprawiem i zacieśnić relację z MJ. Jednak odłożenie kostiumu na bok nie potrwa długo, gdyż Nick Fury ma dla chłopaka trochę inne zadanie, wiążące się ściśle z zastanawiającymi atakami żywiołów w Europie.


Źródło: superherohype.com