Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Spider-Man: Homecoming pierwszym filmem nowej trylogii!

 

Chociaż do premiery obrazu pozostało jeszcze trochę czasu, to studio Sony wydaje się być pewne sukcesu kasowego i już planuje kolejne dwa filmy z Tomem Hollandem w roli głównej. Aktor zdradził to w jednym z ostatnich wywiadów.

Młody aktor wcielający się w Człowieka-Pająka, zapędził się w rozmowie, zdradzając, że Sony rozważa także zrealizowanie trzeciej części przygód nastoletniego superbohatera:

Nadal mamy dużo miejsca dla Petera Parkera, a zwłaszcza dla Spider-Mana! Rozwiniemy tego bohatera w dwóch kolejnych produkcjach. „Homecoming” ma otwarte zakończenie. Sam nie mogę doczekać się rozwoju potencjału Parkera, tylu możliwości, w jaki sposób [Peter] będzie dojrzewał jako heros i przechodził okres dorastania. Dwie kolejne produkcje będą równie ekscytujące! Spider-Man 2 i 3 powstanie. – wyjawił w wywiadzie Tom Holland, który wcześniej podkreślił, że mógłby grać Spider-Mana przez następne 30 lat.

Reżyserią „Spider-Man: Homecoming” zajął się Jon Watts na podstawie scenariusza przygotowanego przez Johna Francisa Daley’a oraz Jonathana M. Goldsteina.

W obsadzie znaleźli się Tom Holland, Marisa Tomei i Zendaya Coleman, a także Robert Downey Jr., Tony Revolori, Laura Harrier, Martin Starr oraz Donald Glover. W najnowszej odsłonie przygód Spider-Mana wystąpią także Isabelle Amara, Jorge Lendebork Jr. oraz J.J. Totah, a w roli jednego z przeciwników Spider-Mana, Shockera, wcieli się Bokeem Woodbine. Głównego antagonistę produkcji, Adriana Toomes’a aka Vulture, zagra Michael Keaton.

Światowa premiera „Spider-Man: Homecoming” zaplanowana jest na 7 lipca, a w polskich kinach film zobaczymy 14 lipca.

Oficjalny opis i materiały promocyjne produkcji:

Młody Peter Parker/Spider-Man (Tom Holland), poszukuje swojego nowego ego superbohatera. Zafascynowany przygodą z Avengersami, wraca do domu, gdzie mieszka wraz z ciotką May (Marisa Tomei). Cały czas pozostaje pod czujnym okiem swego mentora – Tony’ego Starka (Robert Downey Jr.). Próbuje wrócić do normalnego życia, unikając myśli, że jest kimś więcej niż tylko “Spider-Manem z sąsiedztwa”. Jednak kiedy pojawia się Vulture (Michael Keaton), nowy groźny wróg, wszystko, co dla Petera ważne, staje się zagrożone.