Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Spider-Man spotka Venoma na wielkim ekranie?

Nic nie stoi na przeszkodzie, zdaje się komunikować szef Marvel Studio Kevin Feige, ale raczej nie w MCU, ponieważ postacie należą do Sony.

Wygląda na to, że „Spider-Man: Daleko od domu” jest jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji, swoistym pożegnaniem z pewnym rozdziałem kinowego Marvela – nie dziwi więc, że niektórzy liczą na mocne rozwinięcie franczyzy. W filmie ma zostać poruszony wątek śmierci Iron Mana i tego, jak wpłynęła ona na młodego Petera i jak nastoletni superbohater sobie z nią radzi. Nie powinno zabraknąć również ukazania choć części konsekwencji działań Thanosa. Ale fani zastanawiają się nad wieloma innymi kwestiami – tym, czy koncepcja wieloświatów wprowadzi innych Spider-Manów; albo czy Venom (Tom Hardy) i Spider-Man (Tom Holland) spotkają się wreszcie na wielkim ekranie.

Niektórzy liczą na to, że MCU i Universe of Marvel Characters (należące do Sony) się kiedyś połączą, mimo że drugie uniwersum ma właściwie tylko jeden film („Venoma” z 2018) i drugi w produkcji (zapowiedziany na 2020 rok „Morbius”), więc w jednej z perspektyw nie było wiele przeszkód i niezgodności między dwoma „rzeczywistościami”. Ale Kevin Feige zdaje się studzić oczekiwania na interakcję Venoma i Petera Parkera, przynajmniej w ramach Marvel Cinematic Universe.

W rozmowie z CinemaBlend szef Marvel Studios wyjaśnia, że cała inicjatywna należy do Sony, że to, czy dojdzie to do skutku zależy wyłącznie od tej wytwórni. Prawa do tych postaci ma Sony, a Venom otworzył furtkę nowego superbohaterskiego uniwersum, niezależnego do MCU. Zaznacza, że nie wie, jakie są dalsze plany studia, choć wydaje mu się, że takie spotkanie będzie w pewnym momencie całkiem prawdopodobne.

Można zatem zakładać, że skoro obie postacie należą do Sony i że Venom działa w ich uniwersum, taki kontakt nastąpi poza MCU i będzie miał zapewne miejsce w Universe of Marvel Characters.

Być może będzie to miało jakiś związek z przeniesieniem się Parkera do innego wymiaru?


Źródło: wegotthiscovered.com