Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Spider-Man wrócił do MCU

Disney chciało pięćdziesiąt procent zysków z kolejnych „Spider-Manów”, Sony nie poszło na ugodę, nawet powiedziało, że furtka się już zamknęła… Jak się okazuje, nic nie jest wieczne, a chwilowa niesnaska między dwoma wytwórniami zakończyła się na razie na ponownym wcieleniu Pajęczaka do Marvel Cinematic Universe.

Obie firmy w piątek ogłosiły, że Marvel Studios (z Kevinem Feigem na czele) zajmie się produkcją trzeciej części przygód Spider-Mana, a sam Pajęczak ma pojawić się w co najmniej jednym innym filmie z MCU. W tytułowego bohatera powtórnie wcieli się Tom Holland.

Sam Feige ustosunkował się do sytuacji we wpisie:

Jestem podekscytowany tym, że podróż Spideya w MCU będzie kontynuowana, a w Marvel Studios cieszymy się, że możemy nad tym dalej pracować. Spider-Man to potężna ikona i uniwersalny bohater, docierający do różnych grup wiekowych na całym świecie. Obecnie jest jedyną postacią, która przekracza uniwersa filmów, więc Sony pracuje też nad własnym świata, ale i tak nigdy nie wiesz, jakie niespodzianki przyjdą w przyszłości.

Według zachodnich mediów Disney będzie otrzymywał dwadzieścia pięć procent przychodów z trzeciego filmu o Spider-Manie oraz ma wyłączność w zyskach z gadżetów, związanych z tym bohaterem.

Premiera filmu zaplanowana jest na 16 lipca 2021 roku.


Źródło: deadline.com/variety.com