Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Stan Lee o połączeniu Avengers i Star Wars

Wyobrażacie sobie połączenie uniwersum „Gwiezdnych Wojen” i „Avengersów”? Na pierwszy rzut oka wydaje się to absurdalne, ale biorąc pod uwagę iż Disney posiada prawa zarówno do uniwersum Marvela, jak i „Star Wars”… któż wie, co może się zdarzyć. Jakiś wielki crossover?…

Na pewno znajdą się fani, którzy o tym marzą. Jednak czy aby na pewno taka wizja jest możliwa do zrealizowania?… Twórca komiksów Marvela, Stan Lee, przyznał jednak, że może dojść do zderzenia różnych postaci z uniwersum samego Marvela. Jednak, gdy został zapytany o crossover pomiędzy Marvelem i „Gwiezdnymi Wojnami”, odpowiedział następująco:

Cóż, nie wiem jak wiele postaci można mieć w jednym filmie, ale oczywiście ludzie, którzy pracują nad takimi rzeczami, chcą osiągnąć jak największy sukces. Jeżeli poczują, że wprowadzenie Gwiezdnych Wojen do Marvela będzie sukcesem, znajdą sposób, żeby to zrobić. Wyobrażacie sobie Spider-Mana mówiącego: „Niech Moc będzie z Tobą”? Może do tego dojść!

Jednak, aby doszło do spotkania poszczególnych postaci, musi powstać jakiś związek przyczynowy.

Tak zrobiliśmy w komiksach. Stworzyłem Avengersów poprzez wzięcie kilku postaci i zrobienie z nich drużyny. W przyszłości możemy dołączyć do Avengersów tak wielu bohaterów, ilu tylko chcemy. Mogłoby to być nawet zabawne – nagle okaże się, że Luke Skywalker jest Avengersem! – żartował (?) Stan Lee.

Chcielibyście zobaczyć takie połączenie?