Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Stan Lee pozwał nieuczciwego rzecznika prasowego

Legendarny twórca komiksów nie może w spokoju cieszyć się złotą jesienią życia. Pod koniec zeszłego roku zmarła żona twórcy, Joan Lee, a trudną sytuację 95-letniego Stana wykorzystywał jego były rzecznik prasowy i agent, Jerry Olivarez. Oprócz kradzieży i przekrętów finansowych Olivarez dorabiał sobie sprzedając komiksy podpisane…krwią Stana Lee!

Teraz Stan Lee złożył oficjalny pozew sądowy przeciwko Olivarezowi. Oskarża go o kradzież biżuterii i ponad 1 miliona dolarów z jego kont, zakup luksusowego apartamentu w zachodnim Hollywood za 850 tysięcy dolarów, sprzeniewierzenie majątku zmarłej żony Stana, a także założenie fałszywej fundacji charytatywnej, w której były współpracownik sprzedawał komiksy podpisane krwią legendarnego twórcy.

Ze strony rzeczonej fundacji (Hands of Respect) krew miała być pobierana od Stana Lee dobrowolnie, z jego pełną akceptacją i stanowić „dziedzictwo dla fanów” twórcy. Jednak z pozwu złożonego przez Lee wynika, że twórca nigdy nie wyraził zgody na podobne praktyki, a zwłaszcza takie komercyjne zagrania. Przesłuchanie sądowe Jerry’ego Olivareza ma odbyć się już wkrótce.