Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Stan Lee rezygnuje z życia publicznego

Niestety, ta chwila musiała kiedyś nadejść. Legenda Marvela Stan Lee, wycofuje się z życia publicznego. Oficjalne stanowisko twórcy ogłosił jego opiekun, Jonathan Bolerjack.

Pragnę być dobrze zrozumiany i stawiam sprawę jasno: Stan Lee nie będzie już więcej uczestnikiem zjazdów, konwentów i nie będzie składał publicznie autografów. W ostatnich latach bardzo podupadł na zdrowiu, będąc wciąż wykorzystywanym przez ludzi, którzy myśleli tylko o tym, jak dorobić się jego kosztem. Podobne praktyki się skończyły. Jeśli zaś chodzi o prywatne sesje autografowe, to Stan odpoczywa przez najbliższy miesiąc i dochodzi do siebie po trudnym okresie. – zapowiedział Bolerjack w najnowszym wywiadzie.

W zeszłym tygodniu Stan sygnował niewielką ilość rzeczy na prośbę wydawnictwa Desert Wind. Ta sytuacja okazała się niezwykle frustrująca dla niektórych osób, przywykłych do tego, że Lee podpisuje fanowskie pamiątki całymi dniami, a książki i komiksy idą w setki, nawet tysiące. Mnie zależy tylko i wyłącznie na jego zdrowiu i na tym, by podpisywał to, co chce, ile chce i kiedy chce. – dodał na zakończenie.