Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Stan Lee zabiera głos w sprawie zmiany rasy lub orientacji seksualnej Spider-Mana

Ostatnio doszło do wielu zawirowań i zamieszania związanego z postacią Spider-Mana, zarówno w komiksach, jak i produkcjach filmowych. Sytuację tę skomentował Stan Lee.

Od momentu, gdy studia Marvel i Sony nawiązały współpracę – osiągnęły porozumienie w sprawie postaci Spider-Mana i podjęły decyzję o włączeniu go do największego Kinowego Uniwersum, rozpętała się prawdziwa burza spekulacji. Kim będzie nowy Spider-Man? Czy wciąż będzie nim Peter Parker? Czy Pajączek będzie teraz czarnoskóry? Czy okaże się postacią homoseksualną?

Mimo, że w komiksach nowym Spider-Manem zostanie czarnoskóry Miles Morales, jak na razie nie ma żadnych przesłanek wskazujących na podobną zmianę w filmach. Do calej sytuacji i wszelkich teorii krążących po sieci, odniósł się twórca superbohatera, czyli Stan Lee. Zamieszanie skomentował w nastepujący sposób:

„Gdyby Peter Parker w naszym oryginalnym zamyśle był czarnoskóry albo był Latynosem czy Hindusem, nie miałbym z tym żadnego problemu. Chodzi jedynie o to, aby tak pozostało. Stworzyliśmy go jaką białą postać i nie widzę powodów, aby to zmieniać. To samo tyczy się kwestii orientacji seksualnej. Skoro jest już od lat ustalona, nie widzę sensu w jej zmianie. W tym świecie można stworzyć mnóstwo nowych superbohaterów, którzy mogą być homoseksualni.

To nie ma nic wspólnego z byciem uprzedzonym. Jak mamy postać, która jest Latynosem, powinna ona taka pozostać. Tak samo Czarna Pantera nie może nagle zostać Szwajcarem. Po prostu nie widzę powodu, aby zmieniać coś co zostało już ugruntowane, kiedy można z ogromną łatwością stworzyć nowych bohaterów. To właśnie trzeba robić.

Pięknem kostiumu Spider-Mana jest to, że każdy kto czyta komiks – niezależnie gdzie na świecie się znajduje – może wyobrazić sobie, że to on kryje się pod tą maską.”

Nowy Spider-Man ma zadebiutować w Kinowym Uniwersum Marvela w filmie „Captain America: Civil War” (2016). Tom Holland został wybrany do roli Pajączka.