Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Static Shock zmierza do kin

W mediach pojawiła się informacja, że producentem ekranizacji komiksu DC pt. „Static Shock” został Michael B. Jordan („Czarna Pantera”, „Creed”).

DC i studio Warner Bros powstanie filmu zapowiedziały podczas sierpniowego konwentu FanDome. Teraz poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące widowiska, stanowisko producenta objął Michael B. Jordan. Aktor, którego znamy z ról m.in. w „Creed: Narodziny Legendy” oraz „Czarnej Pantery”, zaangażował w projekt „Static Shock” swoją firmę producencką Outlier Society.

Bohater filmu „Static Shock” to Virgil Hawkins o pseudonimie Static. Jego postać stworzyli w 1993 r. Dwayne McDuffie, Derek T. Dingle, Denys Cowan i Michael Davis z Milestone Comics. Ich komiksy były dystrybuowane przez DC, a w 2008 roku superbohaterowie z Milestone zostali włączeni do uniwersum DC. Static to nastolatek, który na skutek ekspozycji na nieznany gaz zyskał elektromagnetyczne moce. Już wcześniej gościł na małym ekranie – w latach 200-2004 doczekał się swojego serialu animowanego pt. „Static Shock”.

W zadaniach producenta filmu „Static Shock” Jordanowi pomoże scenarzysta, reżyser i autor komiksów Reginald Hudlin. Outlier Society też ma w planach ekranizacje komiksów dla różnych platform i stacji. Ich debiutem był serial „Raising Dion”, który w zeszłym roku trafił na Netflix.