Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Stephany Folsom scenarzystką Thor: Ragnarok

Marvel oficjalnie ogłosił, że scenariusz „Thor: Ragnarok” przygotuje Stephany Folsom. Nad pierwszą wersją pracowali Craig Kyle i Christopher Yost.

Debiutantka zajmie się pracą nad finalną wersją scenariusza do filmu „Thor: Ragnarok”, jednakże Stephany Folsom ma już w swoim CV mocną pozycję. Została wpisana na tzw. „czarną listę”, która zawiera najlepsze scenariusze jakie zostały napisane w Hollywood.

Chodzi tutaj o scenariusz zatytułowany „1969: A Space Odyssey or How Kubrick Learned to Stop Worrying and Land on the Moon”. Fabuła przedstawiła teorię spiskową, jakoby NASA miała przekonać Stanleya Kubricka do sfałszowania lądowania człowieka na Księżycu. Oprócz tego Stephany Folsom pracuje nad tekstem do filmu Walta Disneya pt. „Princess of North Sudan”.

Jeżeli chodzi o kolejny film z trzeciej fazy komiksowego uniwersum Marvela, to na temat fabuły „Thor: Ragnarok” nadal wiadomo niewiele. Pewne jest, że w produkcji pojawią się Lady Sif, Loki oraz Hulk.

Reżyserią superprodukcji zajmie się Taika Waititi („Co robimy w ukryciu”, „Boy”, „Green Lantern”).

Światowa premiera „Thor: Ragnarok” została zaplanowana na 25 października 2017, a do polskich kin film wejdzie 3 listopada 2017 roku.