Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Stephen King o klapie ekranizacji Mrocznej Wieży

Widowisko „Mroczna Wieża”, które powstało w oparciu o prozę Stephena Kinga, dla Sony Pictures oraz Columbia Pictures nie podbiło serc widowni. Film, choć był wyczekiwany przez fanów twórczości Kinga i zapowiadał się obiecująco, to ostatecznie zaliczył finansową klapę i zebrał bardzo wiele niepochlebnych recenzji. Głos w tej sprawie zabrał niedawno sam twórca powieści. W czym Stephen King upatruje powodów klęski adaptacji?

„Mroczna wieża”, którą wyreżyserował Nikolaj Arcel nie została zbyt dobrze przyjęta w USA, gdzie zarobiła jedynie 50,3 mln dolarów. Niewiele lepiej poradziła sobie też w skali globalnej. Łączne wpływy filmu wynoszą na chwilę obecną jedynie 110,8 mln dolarów przy 60 mln budżecie. Są to wyniki rozczarowujące zarówno dla wytwórni, jak i aktorów oraz twórców obrazu.

Głos w tej sprawie zabrał ostatnio autor literackiego pierwowzoru, Stephen King:

Największym wyzwaniem było stworzenie filmu na podstawie tak obszernych książek, powiesci liczących trzy tysiące stron. Błędną decyzją okazała się również kategoria wiekowa PG-13, stanowczo zbyt niska, jak na książki, które opisują skrajną przemoc i brutalne zachowania w bardzo obrazowy, plastyczny sposób. Uważałem, że scenarzysta Akiva Goldsman wykona całkiem przyzwoitą robotę, skupiając się na osi powieści i stworzy z tego dobry film. Obecnie trwają prace nad serialem, zobaczymy co z tego wyniknie. Może on być całkowitym rebootem, trzeba poczekać co przyniesie przyszłość. – zapowiedział pisarz.

A Wy jak oceniacie dzieło Arcela? Czekacie na serial telewizyjny osadzony w świecie “Mrocznej Wieży” czy na razie ostrożnie podchodzicie do kolejnych ekranizacji?