Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Stephen King widział Mroczną Wieżę i jest zadowolony z pracy filmowców

Reżyser „Mrocznej Wieży” udzielił ostatnio wywiadu, w którym wyznał, że Stephen King jest naprawdę zadowolony z ekranizacji swojej serii książek, choć nieco różni się ona od oryginału. Prace nad tą adaptacją filmową trwały lata i Stephen King wiedział, że będzie ona odbiegać od książek na wiele sposobów. Jednak wygląda na to, że mimo wszystko jest zadowolony.

 

W pewnym momencie [King] powiedział: „Mam kilka uwag do scenariusza”. I przesłał nam kopię scenariusza z ręcznie naniesionymi notatkami. Był bardzo miły i pełen respektu. Zawsze było to coś w rodzaju: „Może Roland nie mówił tutaj tak dużo”… Był takim konserwatorem postaci. Po tym, jak zobaczył film po raz pierwszy, King napisał do mnie: „To nie jest dokładnie moja powieść, ale ma dobry ton i klimat. Jestem bardzo szczęśliwy.- zdradził Nikolaj Arcel.

Fani Kinga mogą odetchnąć – mimo że adaptacja nie będzie wiernym odwzorowaniem serii, to King i tak jest zadowolony. Premiera zapowiedziana jest na 4 sierpnia. W głównych rolach zobaczymy Idrisa Elbę, Matthew McConaugheya i Toma Taylora.