Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Stephen Lang dołącza do obsady Żywych maszyn

W produkcji na podstawie powieści Phillipa Reeve „Mortal Engines”, której produkcją zajmie się Peter Jackson, zobaczymy Stephena Langa. Nowym nabytkiem obsady są również debiutantka Leila George oraz koreańska artystka, Jihae.

Powieść „Mortal Engines” zadebiutoowała w 2001 roku dzięki wydawnictwu Scholastic i od tej pory zdobyła wiele prestiżowych nagród, m.in. Guardian Children’s Fiction Prize, Los Angeles Times Book Award, Smarties Gold Award i Blue Peter Book of the Year.

Akcja osadzona jest w odległej przyszłości, gdzie miasta Ziemi okrążają glob na wielkich kołach, walcząc ze sobą o wszelkie zasoby. Na jednym z tych masywnych miast dochodzi do nieoczekiwanego spotkania Toma Natsworthy’ego z tajemniczą młodą kobietą z Outlands, która zmieni bieg jego życia.

Nad scenariuszem ekranizacji pracują Peter Jackson, Fran Walsh i Philippa Boyens, ekipa odpowiadająca za scenariusze do „Władcy Pierścieni” i „Hobbita”. Producentami są Jackson, Walsh, Zane Weiner, Amanda Walker i Deborah Forte. Reżyserią zajmie się Christian Rivers. Film powstaje na zlecenie Universal Pictures i Media Rights Capital.

Wcześniej angaż do „Mortal Engines” dostali Robbie Sheehan, Ronan Raftery i Hera Hilmar, a teraz dołączyli do nich Stephen Lang, Leila George i Jihae.

 stephen lang jihae leila george