Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Strażnicy Galaktyki 3 z Jamesem Gunnem!

Serwis Deadline poinformował, że Disney zrewidował decyzję zwolnienia Jamesa Gunna, reżysera i scenarzysty dwóch pierwszych części „Strażników Galaktyki”, i postanowił przywrócić go za stery produkcji. Wieczorem James na swoim twitterowym profilu potwierdził, że powraca do prac nad marvelowskim widowiskiem.

Przypominamy, że James Gunn został odsunięty od produkcji, gdy do Disneya trafiły doniesienia i skargi w związku z odnalezionymi postami reżysera sprzed dekady, w których pozwolił sobie na żarty z pedofilii, molestowania i gwałtów. Jego dawne tweety „wyciekły” za sprawą popleczników Donalda Trumpa w akcie odwetu za ostrą krytykę filmowca wobec obecnego prezydenta. Jako że sprawa była dla medialnej korporacji dość uciążliwa i wytwórnia nie chciała, żeby wiązano ją z dawnymi poczynaniami Gunna postanowiła zrezygnować z jego usług.

Rzekomo samo zwolnienie zostało cofnięte kilka miesięcy temu, lecz w związku z pracami nad „Legionem samobójców 2”, postanowiono poczekać z oficjalną informacją na ich zakończenie. Jak się okazało nieskutecznie.