Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Strażnicy Galaktyki pomogli dziecku odzyskać głos?

„Strażnicy Galaktyki” zdecydowanie byli bardzo udanym filmem, ale kto by się spodziewał, że zainspirują małego chłopca do „odnalezienia” swojego głosu?

Josh Dunlap wszedł na profil reżysera „Strażników Galaktyki”, Jamesa Gunna, i podzielił się z nim historią swojego syna Sawyera, który choruje na dyspraksję, zaburzenie powodujące problemy z poruszaniem się.

„Kiedy Strażnicy pojawili się w kinach, Sawyer mógł wypowiedzieć jedynie trzy słowa i komunikować się ze swoją matką i ze mną przez znaki. Kiedy zobaczył Groota, coś wewnątrz niego kliknęło i połączył się z nim na poziomie, jakiego nie widziałem nigdy wcześniej. Zaczął naśladować jego mimikę i używać słowa „Bah”, ale po tym jak zobaczył film, zmienił ton głosu, aby przekazać, że ma to inne znaczenie. Zaczął również mówić Groot na wiele rzeczy. Od tamtej pory był w końcu w stanie iść do klasy mowy i to niesamowicie mu pomogło. Po prostu chciałbym Ci podziękować, za scenariusz i za film tak dobrze napisany, że czterolatek mógł połączyć się z kimś, kto miał podobną barierę językową.”

A co na to sam reżyser? „Kocham robić filmy właśnie z powodu historii takich, jak ta.”