Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Strażnicy Galaktyki vol. 2 ze świetnym otwarciem!

Rozpoczął się najbardziej dochodowy sezon w branży kinowej. W przeciągu najbliższych miesięcy do kin wejdą najdroższe hollywoodzkie produkcje. Teraz box office wzięli szturmem „Strażnicy Galakryki vol 2”, którzy podczas weekendu otwarcia zgarnęli ponad 145 mln dolarów.

Podczas premierowego weekendu najnowsza superprodukcja od Marvel Comics zgarnęła w samych Stanach Zjednoczonych zarobiła 145,049,000 dolarów. Tym samym jest to szóste widowisko z całego MCU, którego wpływy otwarcia osiągnęły ponad 100 mln. „Guardians of the Galaxy Vol. 2” jest również drugim tegorocznym filmem, który może pochwalić się takim osiągnięciem. Pierwszym jest „Piękna i Bestia”, która w pierwszy weekend zarobiła 174,8 mln dolarów.

Na drugim miejscu weekendowego zestawienia w USA znalazła się ósma część „Szybkich i wściekłych”, która gości na ekranach 4 tydzień i zarobiła w ostatni weekend kolejne 8 mln dolarów (łącznie na swoim koncie film zgromadził 1,158,336,495 dolarów).

Podium zamyka animacja od DreamWorks Animation i 20th Century Fox – „Boss baby” („Dzieciak rządzi”), która zgarnęła w ten weekend kolejne 6 mln. Obraz w szóstym tygodniu po premierze, zgromadził łącznie na swoim koncie kwotę 434,948,532 dolarów.

W TOP5 amerykańskiego box office znalazły się dwie produkcje: komedia w reżyserii Kena Marino „How to be a Latin Lover”, która zarobiła w weekend 5,250,000 dolarów w 2 tygodniu po premierze oraz „Piękna i Bestia”, która zaliczyła najmniejszy spadek ze wszystkich filmów w pierwszej dziesiątce zestawienia:

bo gotg2

Źródło: boxofficemojo.com