Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Strażnicy Galaktyki w obronie Jamesa Gunna

W zeszły weekend media zelektryzowała wiadomość o zwolnieniu Jamesa Gunna przez wytwórnię Walt Disney. Filmowiec stracił pracę przez dawne kontrowersyjne wypowiedzi na Twitterze. Teraz część obsady „Strażników Galaktyki”, których obie części zostały stworzone przez Gunna dla MCU, stanęła w obronie twórcy.

Disney zdecydował się zwolnić reżysera „Strażników Galaktyki” z powodu jego obraźliwych tweetów sprzed 10 lat. James Gunn publikował szokujące treści.

Jak tłumaczył później reżyser, starał się on szokować ludzi, żartując z tematów tabu takich jak pedofilia czy gwałty. Choć przeprosił za swoje zachowanie i skasował konto na Twitterze, Disney zdecydował się go zwolnić. Studio oznajmiło, że wypowiedzi tych nie da się usprawiedliwić i są one sprzeczne z wartościami Disneya, więc relacje biznesowe zostały zerwane.

James Gunn wielokrotnie i ostro krytykował Donalda Trumpa, więc prawicowi konserwatyści, którzy odkryli jego tweety, uznali, że jest hipokrytą. Nie wiadomy jest los „Strażników Galaktyki vol. 3”, do których Gunn napisał scenariusz.

Mimo powyższych zarzutów ekipa związana z Kinowym Uniwersum Marvela stanęła w obronie Gunna: jako pierwsi ujęli się za nim Sean Gunn i Dave Bautista, a teraz dołączyli do nich kolejni aktorzy. Wśród obrońców Jamesa Gunna znalazły się gwiazdy „Strażników Galaktyki” – Chris Pratt oraz Zoe Saldana, a Michael Rooker w geście sprzeciwu skasował swoje konto na Twitterze i zapowiedział, że nie ma zamiaru korzystać z usług tego medium.