Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Strażnicy Galaktyki z listem otwartym do Disneya – chcą powrotu Gunna!

Wytwórnia Walt Disney wspólnie z Marvel Studios muszą zmierzyć się z głośnymi konsekwencjami zwolnienia Jamesa Gunna z funkcji reżysera trzeciej odsłony “Strażników Galaktyki”. Gwiazdy obsady napisały list otwarty, w którym nawołują do odwołania decyzji władz i przywrócenia twórcy na stanowisko.

Filmowiec stracił pracę przez dawne kontrowersyjne wypowiedzi na Twitterze sprzed 10 lat.

James Gunn publikował wówczas szokujące treści żartując z tematów tabu takich jak pedofilia czy gwałty. Choć filmowiec przeprosił za swoje wcześniejsze niestosowne zachowanie i skasował konto na Twitterze, to mimo wszystko Disney zdecydował się go zwolnić. Studio oznajmiło, że wypowiedzi tych nie da się usprawiedliwić i są one sprzeczne z wartościami studia, więc relacje biznesowe zostały zerwane.

Część widzów i fanów MCU uważa, że kontrowersyjne wypowiedzi filmowca w mediach społecznościowych sprzed dekady nie powinny zostać tak dotkliwie ukarane. Podobnego zdania są gwiazdy Kinowego Uniwersum Marvela, ekipa “Strażników Galaktyki”: Chris Pratt, Zoe Saldana, Vin Diesel, Karen Gillan, Bradley Cooper, Dave Bautista, Pom Klementieff, Michael Rooker oraz Sean Gunn, którzy wystosowali list otwarty, w którym wspierają swojego reżysera. Liczą na to, że Disney rozważy cofnięcie swojej decyzji i Gunn powróci do pracy nad kolejną odsłoną “Guardians of the Galaxy”.