Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

STX zapowiada nowe produkcje!

CinemaCon 2017 w Las Vegas właśnie trwa, a STX Entertainment ogłosiło z jego okazji trzy nowe filmy animowane. Jeden z nich stworzy Robert Rodriguez, w drugim głos podłoży Eddie Murphy, a kolejny przeniesie na kinowe ekrany jeden z musicali Andrew Lloyda Webbera i Tima Rice.

Pierwszy z filmów, podążając śladem filmu o „Lego” zaprezentuje historię innej marki zabawek – mowa o Uglydolls, a Robert Rodriguez („Sin City”) jako reżyser zapowiedział pojawienie się produkcji 10 maja 2019 roku. Rodriguez podobno kupował zabawki z serii dla swojego syna i zakochał się w ich koncepcji, po czym przyniósł je do Troublemaker Studios. Film ma nieść ze sobą przesłanie dotyczące wyrażania siebie i bycia unikalną jednostką bez skrępowania.

Za zabawkami nie stoi na razie żadne rozwinięte (ani w ogóle jakiekolwiek) uniwersum, ale potworki są niezaprzeczalnie słodkie i potencjałem być może dorównują nawet “Potworom i spółce”.

stx animated plakat

Drugi film nie ma jeszcze tytułu, ale wiadomo, że opowie historię Bo, czyli “najmężniejszego byka w historii rodeo”, a także jego synka Bo Juniora, który chce zyskać sławę ojca. Tam głosu jednej z postaci użyczy Eddie Murphy. Nie znamy jeszcze daty premiery produkcji, ani większych szczegółów dotyczących fabuły.

Trzecią animowaną produkcją jest adaptacja musicalu “Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze”, który zadebiutował w 1970 roku. Fabuła jest w luźny sposób oparta na dziejach biblijnego Józefa, którego bracia sprzedali w niewolę. W projekt zaangażowani są kompozytor Andrew Lloyd Webber oraz tekściarz Tim Rice. Wraz z nimi animacją zajmować się będą bliżej nieokreślony scenarzysta “Króla Lwa” i producent “Gnomea i Julii”. Proces tworzenia filmu jest na bardzo wczesnym etapie.