Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Suicide Squad przekroczył 700 milionów dolarów światowego box-office

 

Pomimo krytycznych recenzji “Legion Samobójców” pozostał niepowstrzymany – ostatnio film przekroczył pułap 700 milinów dolarów w box-office. Jak widać, nie liczą się wyłącznie opinie krytyków, ale przede wszystkim zdanie fanów – i ich frekwencja na seansach.

Zjawiskowe osiągnięcie finansowe postawiło film Davida Ayera na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o filmy z DC Extended Universe – przed “Człowiekiem ze Stali”, który zarobił około 668 milionów dolarów od czasu swojej premiery w 2013.

Przed premierą filmu fani nie wiedzieli czego spodziewać się po nowej odsłonie historii wielu postaci, w tym wątku Harley Quinn i Jokera, więc wynik jest na prawdę imponujący, zwłaszcza jeśli porównać produkcję do filmu o najbardziej znanym superbohaterze świata.

David Ayer wyraził swoją ogromną wdzięczność wobec fanów za to, że wspierali całą produkcję i wrzucił na swojego Twittera krótkie podziękowanie z dołączonym zdjęciem kurtki Harley Quinn:

„Suicide Squad” poradził sobie znacznie lepiej niż chociażby „Batman v Superman”, który został niemalże zmiażdżony przez krytykę zarówno widzów, jak i znawców kina.

Kolejnymi celami DC i Warner Bros. są kolejno: „Wonder Woman”, która pojawi się 2 czerwca 2017 i „Liga Sprawiedliwości” zapowiedziana na 16 listopada 2017.