Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Suicide Squad z kategorią PG-13

Mamy dość przykre wiadomości dla fanów czekających na „Legion Samobójców”. Mimo, że do tej pory filmy Davida Ayera dostawały kategorię wiekową R, to film z uniwersum DC Comics otrzyma PG-13.

Głos w tej sprawie zabrał jeden z producentów „Suicide Squad”, Charles Roven. Podkreślił, że ich obraz wpisuje się w filmowe uniwersum DC Comics, współtworzone razem z wytwórnią Warner. Bros:

„Od samego początku założeniem tej produkcji było PG-13. Pragniemy tworzyć nasze filmy konsekwentnie, pamiętajmy, że to jedno uniwersum. Fakt ten nie ogranicza jednak naszej kreatywności i poszukiwań inspiracji, a przecież o to chodzi w kręceniu filmów. Oprócz inspiracji musimy jednak mieć na uwadze pewną mapę. Dlatego nasze plany na przyszłość to filmy z PG-13. Jednakże w przypadku niektórych produkcji będzie to sama krawędź PG-13.” – zaznaczył Roven.

Wynika z tego, że musimy mieć nadzieję, że producenci będą w stanie wycisnąć jak najwięcej z kategorii PG-13. DO tej pory jedyny film o superbohaterze, który dostał kategorię R jest „Deadpool”.

„Legion Samobójców” pojawi się w kinach 5 sierpnia 2016 roku.