Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Superbohaterowie od Valianta wkraczają do gry! Bloodshot w zwiastunie


Sony i Columbia zaprezentowały zwiastun superbohaterskiego filmu „Bloodshot”. Obraz został stworzony na bazie komiksu wydawanego przez oficynę Valiant.

Postać Bloodshota opracowali Kevin VanHook, Don Perlin i Bob Layton, natomiast nazwa powstała z inspiracji Davida Chlysteka. Bohater po raz pierwszy pojawił się w „Eternal Warrior #4” (1992), ale na dobrą prezentację musiał poczekać do „Rai #1” (1992).

Bloodshot to eksżołnierz, prawie martwy mężczyzna będący efektem prac nad stworzeniem superżołnierza. Za sprawą nanotechnologii i bioinżynierii regeneruje się w ułamku sekund, dysponuje ogromną siłą oraz odrobinę zmieniać kształt. W filmie zaprezentowano Bloodshota vel Raya jako osobliwą broń w ramach programu Rising Spirit Technologies, który zmanipulował jego wspomnienia i właściwie tego, co dostrzega główny bohater. Jednak w końcu udaje mu się uwolnić spod wpływu swoich twórców. Od tamtej pory Ray stara się odzyskać pamięć i to, co utracił, choć dawni „właściciele” nie zamierzają oddać mu wolności.

Bloodshot

Dave Wilson („Miłość, śmierć i roboty”) wyreżyserował film, zaś Jeff Wadlow („Prawda czy wyzwanie”) i Eric Heisserer („Nie otwieraj oczu”) opracowali scenariusz.

W obsadzie znaleźli się Vin Diesel (Ray/Bloodshot), Toby Kebbell (Axe), Guy Pearce (Dr Emil Harting), Sam Heughan (Harlan ‘So Long’ Shifflet), Lamorne Morris (Wilfred Wigans), Talulah Riley (Gina DeCarlo) czy Alex Hernandez (Tibbs).

„Bloodshot” zadebiutuje w kinach 21 lutego 2020.


Źródło: TylkoHity/YouTube