Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Superman: Man of Steel – opis fabuły!

W sieci pojawił się opis fabuły „Man of Steel”, czyli filmu o Supermanie w reżyserii Zacka Snydera („300”). Nie ma tu nowych szczegółów, potwierdza się jednak, że fabuła będzie dotyczyć początków działalności Supermana. Zostawiono więc sobie miejsce na sequel. Więcej w rozwinięciu niusa.

Clark Kent/Kal-El (Henry Cavill) jest dwudziestoparoletnim dziennikarzem, który czuje się wyobcowany za sprawą swoich niewyobrażalnych mocy. Przeniesiony lata temu na Ziemię z Kryptona – wysoko rozwiniętej, odległej planety – Clark boryka się z pytaniem „dlaczego tu jestem?”. Ukształtowany przez wartości przybranych rodziców Marthy (Diane Lane) i Jonathana Kentów (Kevin Costner) Clark odkrywa, że posiadanie ponadprzeciętnych możliwości oznacza konieczność podejmowania trudnych decyzji. W czasie, kiedy świat ma palącą potrzebę stabilizacji, pojawia się jeszcze większe zagrożenie. Clark musi stać się Człowiekiem ze Stali by chronić ludzi, których kocha i być latarnią nadziei – Supermanem.

Na stronie IMAX pojawiła się także informacja, że film ma zostać przekonwertowany na 3D w procesie postprodukcji, ale okazało się to nieprawdą a IMAX zdjął już te zapowiedzi. Warner Bros. nadal rozważa czy dołożyć trójwymiar czy też pozostawić film w 2D.

Film będzie miał swój panel na Comic-Conie, gdzie mają zostać pokazane jego pierwsze fragmenty. Premiera kinowa jest zapowiedziana na 14 czerwca 2013.