Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Światowym box office rządzą Piękna oraz Kong

W kinach wyświetlane jest wiele wyczekiwanych produkcji. W ostatni weekend zadebiutowały „Power Rogers” i „Life”, jednakże publiczność nadal szturmuje kina na pokazy disnejowskiej „Pięknej i Bestii”, a oglądalność „Kong: Wyspa Czaszki” nadal utrzymuje się na wysokim poziomie.

Weekendowe wpływy „Pięknej i Bestii” blisko 90 mln dolarów (boxofficemojo), a serwis comScore szacuje jeszcze wyższe wpływy, bo aż 119,2 mln. Z krajowego rynku do tej pory film zgromadził 341,863,125 dolarów, a dodając zagraniczne wpływy, obraz ma na swoim koncie ponad 760 mln dolarów.

Na drugim miejscu zestawienia plasuje się produkcja „Power Rangers”, która zawitała do kin w 62 krajach. W ubiegły weekend film zarobił ponad 40 mln dolarów, a na swoim koncie zdołał już zgromadzić ponad 67 mln dolarów (48,717,499$ wpływów z USA i 18,682,518$ z zagranicy).

Doskonale radzi sobie również widowisko „Kong: Wyspa Czaszki”. Weekendowe wpływy filmu w reżyserii Jordana Vogt-Robertsa przyniosły Warner Bros. kolejne miliony, a dokładniej ponad 91mln dolarów. Obraz zadebiutował w Chinach, gdzie od otwarcia w czwartek zgarnął już 72,2 mln.

Czwarte miejsce w zestawieniu należy do „Life”, który zgarnął w weekend ponad 12 mln (do tej pory ponad zarobił dla Sony ponad 31 mln), a TOP5 zamyka „Logan” z zyskami przekraczającymi 10 mln (na chwilę obecną obraz ma na swoim koncie ponad 569 mln dolarów).

Poniżej prezentujemy pierwszą dziesiątkę weekendowego zestawienia box office:

bo week

Źródło: boxofficemojo.com