Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Świetny start Thor: Ragnarok!

W ubiegły weekend do kin weszło najnowsze widowisko Marvela, „Thor: Ragnarok”. Superprodukcja zgarnęła na otwarciu ponad 109 mln dolarów. Jak wygląda reszta zestawienia?

Superprodukcja od Marvela okazała się hitem w wielu krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii (15,8 mln $), Korei Południowej (15,3 mln), Australii (8,4 mln $) czy Brazylii (3,8 mln $). Spekuluje się, że „Thor: Ragnarok” może zanotować otwarcie w amerykańskich kinach na poziomie 125 mln dolarów.

Miejsce drugie należy do katastroficznego widowiska „Geostorm”, które zarobiło 49,3 mln dolarów, a większość zysków zawdzięcza Chinom, gdzie na otwarciu zarobiło 34,1 mln dolarów. Podium światowego box office zamyka niemiecka komedia „Fack ju Göhte 3”, która zgarnęła w pierwszy weekend 18,3 mln.

Natomiast w weekendowym zestawieniu box office w Stanach Zjednoczonych króluje „Piła: Dziedzictwo”, która zarobiła dla Lionsgate 16,6 mln dolarów. Miejsce drugie należy do komediowego horroru (również Lionsgate) „Boo 2! A Madea Halloween” w reżyserii Tylera Perry’ego. Wpływy z weekendu wyniosły 10 mln dolarów w 2 tygodniu po premierze, jednak obraz zanotował ponad 52% spadek.

Na trzecim miejscu zestawienia USA znalazł się „Geostorm”, który przyniósł Warner Bros. kolejne 5,9 mln dolarów i zdołał zgromadzić na swoim koncie łączne wpływy w wysokości 137,4 mln dolarów. Poza podium znalazł się horror „Happy Death Day” („Śmierć nadejdzie dziś”), który zarobił dla Universal kolejne 5 mln, notując jednak 45% spadek oglądalności. TOP5 w USA zamyka „Blade Runner 2049”, który w 4 tygodniu po premierze zarobił na rodzimym rynku 4,1 mln dolarów, gromadząc na swoim koncie globalne wpływy w wysokości 223,1 mln dolarów. Naszą recenzję Thora przeczytacie TUTAJ.