Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Szalone teorie na temat Jokera z Suicide Squad

Fani już zaczęli knuć różne spiski i konspiracje odnośnie najnowszych zwiastunów „Batman v. Superman” oraz „Suicide Squad”. W większości dotyczą one postaci Jokera, w którą tym razem wcielił się Jared Leto. Dlaczego owa postać nieco różni się od tej wersji, którą znaliśmy do tej pory?

Według Jasona-G169 Joker to nikt inny niż Jason Todd. Jakby ktoś nie znał tej postaci, Todd był pomocnikiem Batmana, którzy przejął płaszcz Robin po Dicku Grayjsonie (znanym potem jako Nightwing). W komiksie Joker morduje Jasona Todda, a Batman spędza lata w rozpaczy nad swoją stratą – poniósł porażkę jako prawie-ojciec i opiekun. Kiedy Jason Todd powraca dekadę później, wygląda zupełnie inaczej. Jednak wciąż zadziwiająco znajomo…

To daje nam zupełnie nową dynamikę i spojrzenie na pewne relacje. No i może w miarę wyjaśnia, dlaczego Joker grany przez Leto wygląda niczym przeklęty demon.

Idąc dalej tym tropem, przyjrzyjmy się tatuażom. „J” na jego policzku faktycznie może oznaczać Jokera, ale może również Jasona? A skrzydła na prawym ramieniu? Tatuaż ptaka – prawdopodobnie rudzika? Jeżeli przez te wszystkie lata filmów i gier mieliśmy się okazję czegoś nauczyć, to na pewno tego, że nie należy lekceważyć związku Jokera z Batmanem.

Natomiast w zwiastunie filmu „Batman v. Superman” ukazuje nam się oszpecony przez Jokera pomnik Robina: „The Joke’s on you BATMAN.”. Co oznacza ten tekst? Czyżby największy sprzymierzeniec Batmana przemienił się w jego największego wroga? Może to ma sens, biorąc pod uwagę napis na papierze, na który spogląda Bruce Wayne:

joker2