Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Szczegóły dwóch kolejnych części Johna Wicka

Po pierwszym zwiastunie filmu “John Wick: Chapter 2” zaprezentowanym na nowojorskim Comic Conie napięcie w oczekiwaniu na produkcję tylko wzrosło. Keanu Reeves powróci jako tytułowy bohater, a wraz z nim pojawi się kilka innych postaci znanych z oryginalnego filmu. Reżyserują David Leitch i Chad Stahelski, a scenariuszem zajął się Derek Kolstad.

Stahelski zdradził niedawno, że postanowił nadać sequelowi charakter podobny do tego, który mogliśmy zobaczyć w paru częściach “Obcego”. Oczywiście “Obcy” i “John Wick 2” to kompletnie inne rodzaje historii, ale Stahelski przekonuje, że chce, by sequel konkurował z “Obcym” i był nieszablonowy:

Czy będzie to tak dobre jak pierwsza część? Nie wiem. Czy coś udało nam się lepiej? Tak. Czy więcej eksperymentowaliśmy z postaciami? Tak. Wszystko jest lepsze. Czy będzie lepsza rozrywka? Myślę że tak, ale to zupełnie coś innego. Sporo moich znajomych reżyserów nie lubi tworzyć sequeli lub nie lubi ich u innych – a moim zdaniem zdarzają się świetne sequele. Myślę że najlepszym przykładem jest Ridley Scott i jego “Obcy”, a później “Obcy” Camerona – któremu moim zdaniem poszło świetnie. – podkreśla Stahelski.

Zapytany o jakieś szczegóły dotyczące “Johna Wicka 3” (chociaż wciąż czekamy na premierę części drugiej) reżyser potwierdził niedawne pogłoski dotyczące powrotu Iana McShane’a (Winston) i Lance’a Reddicka (Charon).

Druga odsłona “Johna Wicka” zadebiutuje 10 lutego 2017 roku.