Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Szczegóły o After Earth

Na Comic-Conie nie mogło zabraknąć panelu dotyczącego filmu sci-fi After Earth w reżyserii M. Night Shyamalana, w którym główne role odegrają Will i Jaden Smith.

Akcja filmu rozgrywa się w tysiąc lat po tym, jak Ziemia stała się niezdatna do zamieszkania. Ludzie przenieśli się więc na planetę zwaną Nova Prime. Historia skupia się wokół chłopca i jego ojca, którzy rozbijają się na nieprzyjaznej ludziom Ziemi, gdzie ponownie rządzi natura.

Scenarzysta Gary Whitta nazwał tę futurystyczną Ziemię „jurajską planetą”. Jak mówi: Zostaliśmy wyeksmitowany przez naturę, ponieważ nie byliśmy tam dłużej przez nią mile widziani. Na tej planecie dosłownie wszystko może nas zabić. Powietrze, rośliny i zwierzęta stały się wrogiem człowieka, gdyż natura wytworzyła mechanizm obronny mający trzymać ludzi z dala od Ziemi. Dżungle, las i pustynia, to głowne otoczenie, w jakim będzie rozgrywała się akcja filmu.

Podczas panelu wyświetlono materiał zakulisowy przedstawiający Jadena odbywającego trening w sztukach walki – głównie walka przy użyciu kija oraz parkour. Jeden z kostiumów chłopaka był utrzymany w barwach przypominających kamuflaż idealny do leśnego otoczenia planety. Na klipie można też było zobaczyć duże albinotyczne stworzenia, w tym jedno przypominające gigantycznego kraba.

Scenarzysta Peter David, który pomógł stworzyć ten filmowy świat, powiedział, że mieli bardzo przemyślany i dokładnie rozwinięty pomysł na tę historię. Stwierdził, iż nie lubią, kiedy opowieść jest tworzona w locie, bez ogólnej całościowej koncepcji (tutaj za przykład podał serial Lost). W przyszłości przedstawionej w filmie nie będzie podziału na nacje, dlatego Will i Jaden Smith pracują obecnie nad wyrobieniem u siebie neutralnie brzmiącego akcentu.