Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Szczegóły o Death Note od Netflixa

Netflix pracuje nad kolejną adaptacją słynnej mangi, „Death Note”. W ramach tego projektu zaangażowano Adama Wingarda. Z pewnością nazwisko to jest znane wszystkim fanom horrorów, zwłaszcza „You’re Next” czy „Blair Witch”. Wingard postanowił się podzielić z widzami swoją koncepcją.

W głównych rolach zobaczymy Natta Wolffa i Keitha Standfelda. Potwierdzone zostało, że będzie to produkcja przeznaczona dla widzów dorosłych (R-rated). Obok Wolffa i Standfelda w obsadzie zobaczymy także: Margaret Qualley (Mia Sutton), Paul Nakauchi (Watari), Shea Whigham (James Turner), natomiast Willem Dafoe wcieli się w Ryūka, boga śmierci Shinigami.

Tak o swoim podejściu do „Death Note” mówi Wingard:

Możemy zrobić cokolwiek chcemy. Dla mnie to anime jest skierowane bardziej dla dorosłych odbiorców. Dlatego praca nad moim pierwszym anime live-action jest istotna również w takim kontekście, w którym poruszymy tematy bardziej dorosłe. Będzie nagość, przeklinanie i mnóstwo przemocy. – zdradza reżyser.

Być może będziemy mogli oczekiwać również pewnych naleciałości Wingarda powiązanych z horrorami? Kto wie! Podoba Wam się taka koncepcja?

Premiera „Death Note” została zaplanowana na 2017 rok.