Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Szczegóły prologu nowego Batmana

Specjalny prolog najnowszego filmu o Batmanie, Mroczny Rycerz Powstaje zostanie zaprezentowany w kinach przed Mission: Impossible – Ghost Protocol, począwszy od 16 grudnia. Opublikowano oficjalnie szczegóły, wraz z listą kin, w których będzie można obejrzeć prolog.

Niestety, jak na razie nie wiadomo, czy będzie go można zobaczyć również w polskich kinach. Prolog będzie wyświetlany w wybranych kinach IMAX, które obsługują format 70mm. Jak na razie wiadomo, że zobaczą go widzowie w 42 kinach w Ameryce Północnej, a także w Wielkiej Brytanii.

Znakomita jakość obrazu wykracza poza jakikolwiek dostępne narzędzie filmowe i ponownie odwiedzając Gotham chcieliśmy nakręcić jeszcze więcej filmu w tym wyjątkowym formacie. Danie fanom możliwości wcześniejszego zobaczenia sekwencji IMAX to znakomity sposób przyciągnięcia uwagi do tego co, jak sądzę, będzie świetnym sposobem doświadczenia tej historii kiedy trafi do kin latem – powiedział Christopher Nolan.

 

Sześciominutowy prolog ma przede wszystkim przedstawiać Bane’a, granego przez Toma Hardy’ego. Jak niedawno stwierdził Christian Bale, będzie to zupełnie nowe spojrzenie na tego bohatera: Według mnie Tom stworzył Bane’a od podstaw.