Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Szkoła Jedi pozwana przez Lucasfilm

Lucasfilm, spółka podlegająca pod Disneya, pozwała Michaela Browna i jego firmę do sądu w związku z naruszaniem praw dotyczących znaków towarowych. W centrum Manhattanu powstała szkoła Jedi, w której Brown oferuje zajęcia walki na miecze świetlne i inne tego typu wydarzenia.

Choć szkoła zyskała ogromną popularność i jest doskonałą rozrywką dla wszystkich fanów „Gwiezdnych Wojen”, to Lucasfilm zdecydowanie nie jest zadowolony z używania ich znaku towarowego pomimo wcześniejszych ostrzeżeń:

Oskarżeni są biznesem promującym, produkującym i oferującym na sprzedaż oraz sprzedającym nieautoryzowane zajęcia o nazwie „Lighstaber”, gdzie uczą studentów jak używać „mieczy świetlnych” i jak być „Jedi”. – tak brzmi część zażalenia.

Wydaje się, że Lucasfilm dał im szansę uratowania się, ale zamiast wstrzymać biznes, Brown twierdzi, że składał wniosek o możliwość wykorzystania znaku towarowego do „Lightsaber Academy, Inc.”. Jednakże powód domaga się odszkodowania w wysokości 2 mln dolarów. Pełny pozew możecie przeczytać pod tym adresem.