Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Telewizyjny spot Czarnej pantery od Marvela

 

Studio udostępniło w sieci kolejny krótki materiał promujący komiksowe widowisku o młodym władcy Wakandy, Czarnej Panterze. W roli głównej powraca Chadwick Boseman, a film zawita do kin już w przyszłym miesiącu!

„Czarna Pantera” opowie historię wojownika imieniem T’Challa (Chadwick Boseman), który po wydarzeniach opisanych w „Kapitanie Ameryce: Wojnie Bohaterów” powraca do swojego odciętego od świata, afrykańskiego kraju o nazwie Wakanda, by objąć należny mu tron. Kiedy pojawiają się dawni wrogowie, T’Challa musi sprzeciwić się im jako Black Panther, by zapobiec zniszczeniu Wakandy i całego świata.

W obsadzie produkcji pojawią się m.in. Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong’o, Danai Gurira, Daniel Kaluuya, Angela Bassett i Forest Whitaker, a Andy Serkis i Martin Freeman powtórzą swoje role, kolejno występując jako Ulysses Claw i Everett K. Ross.

Film wyreżyserował Ryan Coogler, a światowa premiera została zaplanowana na 12 lutego roku. Do polskich kin „Czarna Pantera” zawita 14 lutego.