Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Terry Gilliam ukończył The Man Who Killed Don Quixote

Reżyser oficjalnie ogłosił, że zakończył prace na planie „The Man Who Killed Don Quixote”. Film, który czekał na swoją realizację kilkanaście lat w końcu doczeka się premiery.

W filmie, który od dawna zajmuje wysokie miejsce na liście życzeń kinomanów, główne role zagrają Adam Driver („Paterson”) i Jonathan Pryce (serial „Tabu”), a oprócz nich na ekranie zobaczymy Olgę Kurylenko („Quantum of Solace”) i Stellana Skarsgårda („Nimfomanka”). W filmie zagra również Rossy de Palma („Julieta”), która była częścią oryginalnej obsady z 2000 roku. „The Man Who Killed Don Quixote” będzie jednym z najbardziej oczekiwanych, ekscytujących i oryginalnych filmów w 2018 roku.

Głównym bohaterem produkcji jest Toby (Adam Driver), który niegdyś był idealistą-kinomanem, ale czas zrewidował jego poglądy i obecnie stał się aroganckim publicystą. Przypadkowo trafia on na kopię swojego filmu, który nakręcił w czasach studenckich. Produkcja oparta na „Don Kichocie” Cervantesa wywarła ogromy wpływ na spokojną wioskę, gdzie Toby ją nakręcił. Mężczyzna jest przerażony efektem, jaki przyniósł film.

Premiera „The Man Who Killed Don Quixote” została wstępnie zaplanowana na przyszły rok.

don k poster