Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

The Host – zwiastun

Dostępny jest pierwszy zwiastun filmu science fiction „The Host” w reżyserii Andrew Niccola („Gattaca – świat przyszłości”), który jest adaptacją powieści Stephenie Meyer, autorki „Sagi Zmierzch”.

Przyszłość. Nasz świat opanował niewidzialny wróg. Najeźdźcy przejęli ludzkie ciała i umysły, wiodąc w nich na pozór normalne życie. W ciele Melanie zostaje umieszczona „dusza” o imieniu Wagabunda, która wie, że ludzkie ciała doznają gwałtownych uczuć, ich zmysły odbierają mnóstwo wrażeń, a wspomnienia potrafią być aż nadto wyraziste.

Ale jest coś, czego Wagabunda się nie spodziewa: poprzedni właściciel ciała nie zamierza poddać się bez walki. Wagabunda wertuje myśli Melanie w poszukiwaniu śladów prowadzących do reszty rebeliantów. Tymczasem Melanie podsuwa jej coraz to nowe wspomnienia ukochanego mężczyzny, Jareda, który ukrywa się na pustyni. Wagabunda nie potrafi oddzielić swoich uczuć od pragnień ciała i zaczyna tęsknić za mężczyzną, którego miała pomóc schwytać. Wkrótce Wagabunda i Melanie stają się mimowolnymi sojuszniczkami i wyruszają na poszukiwanie człowieka, bez którego nie mogą żyć.

Książka Meyer była wydana w Polsce pod tytułem „Intruz”. W obsadzie są Saoirse Ronan, Max Irons oraz Diane Kruger. Premiera zaplanowana jest na 29 marca 2013 roku.

 

{youtube}6GJo0cxuyxs{/youtube}