Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

The Last Kingdom – nowy serial historyczny od BBC America w październiku

10 października zadebiutuje nowy serial od BBC America, BBC Two i Golden Globe. Powstał on w oparciu o bestsellerową serię książek autorstwa Bernarda Cornwella, „The Saxon Stories”. Scenariusz powstał dzięki Stephenowi Butchardowi.

Wśród obsady zobaczymy aktorów takich jak Alexander Dreymon, Rutger Hauer, David Dawson, Emily Cox, Matthew Macfayden, Ian Hart, Tobias Santelman, Peter Gantzler czy Henning Valin Jakobsen.

Akcja serialu osadzona jest w IX wieku naszej ery, gdzie tereny wielu królestw (teraz znane jako Anglia) były najeżdżane przez wikingów. Tylko Wessex było w stanie stawić opór, przede wszystkim dzięki swojemu królowi Alfredowi Wielkiemu. Wessex to ostatnie królestwo.

Z tego burzliwego tła wysnuwa się również postać Uhtreda, który urodził się jako syn szlachcica saskiego i został osierocony przez wikingów, a następnie porwany i wychowany jako jeden z nich. Zmuszony wybierać pomiędzy krajem urodzenia i ludźmi, którzy go wychowali, testowana jest jego lojalność. Uthred wyrusza w niebezpieczną ścieżkę pomiędzy dwiema stronami, aby wreszcie odzyskać ziemie swoich przodków.

„The Last Kingdom” jest pełne heroicznych czynów i epickich bitew, charakteryzuje się głębią tematyczną obejmującą politykę, religię, wojnę, odwagę, miłość i lojalność, a także poszukiwanie własnej tożsamości. Połączenie faktów historycznych i fikcji sprawia tworzy doskonałą całość.