Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

The Legend of Conan nie powstanie

Złe wieści dla fanów Conana! Negocjacje dotyczące reboota „The Legend of Conan” trwały już od jakiegoś czasu, ale jednak film nie dojdzie do skutku. Universal Pictures zdecydowało, że kończą z tym już teraz. A wielu fanów miało szczerą nadzieję zobaczyć ponownie Schwarzeneggera w tej roli…

Arnold Schwarzenegger po raz pierwszy pojawił się jako Conan w 1982 roku w filmie wyreżyserowanym przez Johna Miliusa, pt. „Conan the Barbarian”. Potem, w roku 1984 przyszła pora na „Conan the Destroyer”. Niestety, teraz aktor nie będzie miał już okazji do powrotu do tego bohatera, choć wielu scenarzystów próbowało nawet pisać nowy scenariusz, w tym chociażby Will Beall. W projekt zaangażowany był też Chris Morgan („Szybcy i Wściekli”), ale zapytany o film w jednym z wywiadów sam przyznał, że nie ma zbyt wiele nowego do zaoferowania tej historii:

Studio zdecydowało, że tego nie zrobią. Muszę przyznać, że to naprawdę łamie serce. Uwielbiam pierwszy film, to jeden z moich ulubionych. Will Beall miał zrobić ten projekt [scenariusz do „Legend of Conan”]. Naszą wizją był Conan 30 lat później, coś jak Clint Eastwood w „Unforgiven”. To było wspaniałe. Ostatecznie jednak budżet okazał się zbyt wysoki, a studio nie było pewne tego tytułu i jego znaczenia na rynku. Więc odpuścili. – wyjaśnia dodatkowo Morgan.

Żałujecie?