Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

The Magicians – nowy serial stacji SyFy

Lubicie świat magii i czarodziejów? Jeśli tak to mamy dla Was cudowną wiadomość i nie chodzi nam o Harry’ego Pottera. Nowa seria od SyFy to adaptacja bestsellerowej powieści fantasy autorstwa Leva Grossmana pt. „The Magicians”.

„The Magicians” to historia Quentina Coldwater, wybitnego studenta, który rejestruje się do Brakebills College for Magical Pedagogy, sekretnego uniwersytetu w Nowym Jorku, który specjalizuje się w magii.

Na Comic-Conie zaprezentowano pierwszy zwiastun serialu. W głównej roli zobaczymy Jasona Ralpha („Aquarius”, „Rok przemocy”), a towarzyszyć mu będą Stella Maeve („Złoty chłopak”), Hale Appleman („Przemytnik”), Arjun Gupta („Sposób na morderstwo”, „Siostra Jackie”) oraz Summer Bishil („Nic świętego”, „Ścigani”).

Reżyserem został Mike Cahill („Początek” oraz „Druga Ziemia”), a scenariusz napisał John McNamara („Wodnik”) oraz Sera Gamble („Supernatural”). Serial zadebiutuje w styczniu przyszłego roku.

Podobnie jak wszyscy inni, przyszły uczeń liceum Quentin Coldwater uważa, że magia nie istnieje. Do czasu aż trafia do bardzo sekretnej i ekskluzywnej szkoły magii w stanie Nowy Jork. Tam poddaje się radości życia w college’u – przyjaźń, miłość, sex i alkohol – oraz otrzymuje rygorystyczny zakaz edukacji we współczesnej magii.

Jednak magia wcale nie przynosi wyłącznie szczęścia i przygód, chociaż Quentin tak właśnie początkowo myślał. Po ukończeniu studiów wspólnie z przyjaciółmi natrafiaja na ślad tajemnicy, która okazuje się być początkiem niezapomnianej podroży. Przygoda ta może spełnić pragnienie Quentina, jednakże ich podróż okazuje się być o wiele bardziej mroczna i niebezpieczna niż sobie wyobrażali…