Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

The Magicians od SyFy – wideo

 

Zaprezentowano najnowszy zwiastun promujący serial „The Magicians”. Nowa propozycja od SyFy to adaptacja bestsellerowej powieści fantasy autorstwa Leva Grossmana pod tym samym tytułem.

Pisarz za pośrednictwem Twittera przypomniał fanom, że już 16 grudnia zobaczymy odcinek pilotowy serialu.

 

„The Magicians” to historia Quentina Coldwatera, wybitnego studenta, który dostaje się do Brakebills College for Magical Pedagogy, sekretnego uniwersytetu w Nowym Jorku, który specjalizuje się w magii.

Podobnie jak wszyscy inni Quentin Coldwater uważa, że magia nie istnieje. Do czasu aż trafia do bardzo sekretnej i ekskluzywnej szkoły magii w stanie Nowy Jork. Tam poddaje się radości życia w college’u – przyjaźń, miłość, sex i alkohol – oraz otrzymuje rygorystyczny zakaz edukacji we współczesnej magii.

Jednak magia wcale nie przynosi wyłącznie szczęścia i przygód, chociaż Quentin tak właśnie początkowo myślał. Po ukończeniu studiów wspólnie z przyjaciółmi natrafiaja na ślad tajemnicy, która okazuje się być początkiem niezapomnianej podroży. Przygoda ta może spełnić pragnienie Quentina, jednakże ich podróż okazuje się być o wiele bardziej mroczna i niebezpieczna niż sobie wyobrażali…

W głównej roli zobaczymy Jasona Ralpha („Aquarius”, „Rok przemocy”), a towarzyszyć mu będą Stella Maeve („Złoty chłopak”), Hale Appleman („Przemytnik”), Arjun Gupta („Sposób na morderstwo”, „Siostra Jackie”) oraz Summer Bishil („Nic świętego”, „Ścigani”).

Reżyserem został Mike Cahill („Początek” oraz „Druga Ziemia”), a scenariusz serialu stworzyli John McNamara („Wodnik”) oraz Sera Gamble („Supernatural”).

Pierwszy sezon będzie liczył 12 odcinków. Oficjalna data debiutu „The Magicians” to 25 stycznia 2016 roku, jednak pilot pojawi się na antenie SyFy już 16 grudnia.