Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

The Rocketeer doczeka się nowej wersji


Pamiętacie jeszcze film z 1991 roku, „The Rocketeer”? Niestety, był totalną klapą jeżeli chodzi o zyski z box office. Jednakże teraz, po ponad 20 latach, ma powstać jego sequel. „The Rocketeer” reżyserował Joe Johnston w oparciu o serię komiksów autorstwa Dave’a Stevensa.

W pewnym sensie ma to być również reboot tej historii, który zdecydowanie nieco ją odświeży. Akcja osadzona jest w roku 1938 i skupia się na postaci pilota o imieniu Cliff Secord, który postanawia wypróbować swój eksperymentalny jetpack. Przywdziewa przerażający kostium i bardzo zżywa się z nowym gadżetem. A ponieważ to czasy bliskie II Wojny Światowej, przychodzi mu walczyć ze złymi nazistami.

Jednakże w nowym filmie pewne rzeczy ulegną zmianie. Czas akcji pozostanie prawie ten sam, ale będzie można spojrzeć na bohaterów w nowy sposób. Mija sześć lat od wydarzeń z pierwszego filmu, Secord zaginął podczas walki z nazistami, pojawia się nowy bohater: młoda kobieta-pilot pochodzenia afro-amerykańskiego, która przejmuje strój Rocketeera i zamierza powstrzymać ambitnego, ale i skorumpowanego naukowca, który chce ukraść technologię jetpacka. Czy czegoś Wam to nie przypomina?

Scenariusz mają napisac Max Winkler i Matt Spicer, a jednym z producentów jest Brigham Taylor z Disneya.